Monday, December 6, 2021
Ballina Etiketimet Kisha në Rumi

Etiketim: kisha në Rumi

Sot dhjetvejtori i përdhosjes së Rumisë nga Kisha Serbe

Para dhjet viteve, Kisha Ortodokse Serbe me ndihmen e ushtrisë së shtetit të përbashkët të Serbisë dhe Malit të Zi dhe me indiferencën e...

Amfilohije i krahason shqiptarët me djaj

Mitropoliti i kishës ortodokse serbe, Amfilohije Radoviq, i cilësoi ato të cilët duan heqjen e kishës prej teneqeje nga Rumia, si fuqi të urrejtjes...

MOST POPULAR

HOT NEWS