Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet Kanceri

Etiketim: kanceri

Nga kanceri në Mal të Zi vdesin mbi 1000 persona në...

Njëra ndër sëmundjet më vdekjeprurëse e këtij fillim shekulli, po merr çdo ditë e më tepër jetë njerëzish edhe në Mal të Zi. Situata mund...

Vaji i ullirit, arma sekrete kundër kancerit?

Ndjekja e një diete mesdhetare është cilësuar prej shumë kohësh si sekreti i jetëgjatësisë dhe shëndetit të mirë. Dhe tani, shkencëtarët mund të kenë...

Google, zbulim i ri për të luftuar kancerin

Shkencëtarët e Google X po përdorin lëkurë njeriu për të krijuar mikroçipin që do të dallojë nëse në trupin e njeriut gjenden qeliza kancerogjene....

Kanceri: Rastësi apo rezultat i veseve të këqija?

Razultatet e një studimi të paraqitur në revistën e njohur "Science", tregojnë se dy të tretat e të gjithe kancerave vijnë si rezultat i...

MOST POPULAR

HOT NEWS