Tuesday, August 11, 2020
Ballina Etiketimet Johanes Hahn

Etiketim: Johanes Hahn

Samiti i Ballkanit në Bruksel. Përcaktohen projektet e përbashkëta

Gjashtë kryeministrat e Ballkanit u mblodhën në Bruksel nga Komisioneri austriak, Johannes Hahn, dhe Komisionerja sllovene, Violeta Bulc, për të pranuar larg kamerave angazhimet...

BE premton 1 miliard euro për infrastrukturën në Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Evropian është i gatshëm të investojë deri në 1 miliard euro për projektet e përbashkëta të infrastrukturës rrugore dhe hekurudhore në Ballkanin Perëndimor. Këtë...

MOST POPULAR

HOT NEWS