Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Ivan Brajoviq

Etiketim: Ivan Brajoviq

Brajeviq i shoqëruar nga krajanët inspekton rikonstruktimin e rrugës

Këto ditë po kryhen disa punime në rrugën që lidh Krajën me Anën e Malit, të cilat po financohen nga Drejtoria për komunikacion. Në inspektim...

Korridori Blu: Shqipëria dhe Mali i Zi firmosin me firmën kineze...

Firmoset në Kinë Memorandumi i Bashkëpunimit midis Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kompanisë Private Kineze Pacifik, për mundësinë e ndërtimit të Korridorit Blu. Nga pala...

Dje hapi zyrën Këshilli komunal i Socialdemokrateve të Tivarit

Në ceremoninë e hapjes fjalën e morën kryetari këtij grupacioni Ivan Brajoviq, i cili i përshendeti te pranishmit. ” Socijaldemokratet janë të gatshëm të ndërtojnë...

Socialdemokratët hapën zyrën në Ulqin

Partia më e re në skenën politike të Malit të Zi, Socialdemokratët, kanë hapur dje zyrën e vet edhe në Ulqin. Në ceremoninë e japjes,...

Vazhdojnë përplasjet në PSD (SDP) edhe pas kongresit

Përplasjet ndërmjet dy palëve kundërshtare në PSD (SDP) po vzhdojnë edhe pas përfundimit të kongresit të kësaj partie. Mediat malazeze sot kanë publikuar artikuj ku...

“Tehnoput MNE” do të ndërtojë rrugën Ulqin-Krythë

Kompania “Tehnoput MNE” nga Podgorica është fituese e tenderit për ndërtimin e rrugës Ulqin-Krythë, shkruan “Pobjeda”. Pas shumë peripecive dhe paqaretësive në lidhje me...

Pse funksionerët shqiptar të PSD përkrahin Brajoviqin?

Edhe pak ditë kanë mbetur nga kongresi i PSD-së, dhe sikur të bëhej fjalë për një parti tjetër e cila gëzon 3-4% përkrahje në...

Brajoviq-Haxhinasto: Rruga Podgoricë – Guci do të jetë realitet i shpejtë

Ministrat e komunikacionit të Malit të Zi dhe Shqipërisë, Ivan Brajoviq dhe Edmond Haxhinasto, përshkuan sot rrugën Podgoricë – Guci, 43 kilometrat e sëcilës...

Resulbegoviq: Brajoviq garanton stabilitet në parti dhe Mal të Zi

Kryetari i PSD në Ulqin Selim Resulbegoviq, e cilëson kandidatin për kryetar të kësaj partie Ivan Brajoviq, si të vetmin i cili ofron stabilitet...

Gara për kryetar të PSD (SDP): Fillojnë çarjet e para?

Edhe pse zyrtarët e kësaj partie po mundohen që garën për kryetar të PSD (SDP) ta paraqesin si tranzicion normal mbrenda partisë, gjërat siç...

MOST POPULAR

HOT NEWS