Saturday, August 15, 2020
Ballina Etiketimet Ismail Qemali

Etiketim: Ismail Qemali

Prishtinë: Rama dhe Ahmeti përurojnë shtatoren e Ismail Qemalit

Është vendosur paraditen e sotme në Prishtinë shtatorja e Ismail Qemalit, në një ceremoni ku ishte i pranishëm edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama...

Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Mali i Zi nuk ka...

Kjo është intervista që Ismail bej Vlora i dha një gazetari italian në Romë më 1 prill 1913, katër muaj pas shpalljes së pavarësisë....

MOST POPULAR

HOT NEWS