Monday, August 2, 2021
Ballina Etiketimet Isa mustafa

Etiketim: isa mustafa

LDK, Isa Mustafa rizgjidhet kryetar, oponentët e quajnë farsë

Isa Mustafa rikonfirmohet kryetar i LDK-së. Udhëheqësi aktual është zgjedhur me votim të hapur. Sipas delegatit Rexhep Gjergji, ai është zgjedhur me vetëm dy...

Markoviq për vizitë në Kosovë. Takohet me kryeministrin Mustafa

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim zëvendëskryeministrin e Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq, i cili po viziton Kosovën. Gjatë...

Mustafa dhe diplomati malazez diskutojnë për kufirin Kosovë-Mali i Zi

Kryeministri Isa Mustafa, priti sot në takim të ngarkuarin me punë të Malit të Zi në Kosovë, Radovan Miljaniq, me të cilin bisedoi për...

Vazhdon dialogu Kosovë-Serbi: Nesër takimi Mustafa-Vuçiq

​Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së, Frederika Mogherini ka ftuar formalisht kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiq. Në takim...

Jabllanoviq nuk është më ministër. Shtyhet protesta

Kosova i ka shpëtuar një përplasjeje të rrezikshme që ishte paralajmëruar nesër me protestën e Vetëvendosjes dhe partive të opozitës. Kryeministri Isa Mustafa doli...

Prishtinë: Mbi 20.000 njerëz në protesta

Mijëra njerëz kanë protestuar në qendër të Prishtinës me thirrjet Trepça është e jona, Jabllanoviq jashtë. Kjo protestë fillimisht ishte thirrur nga shoqata "Thirrjet...

16 vjet nga masakra në Reçak

Sot janë bërë 16 vjet që kur forcat ushtarake dhje policore serbe ekzekutuan 45 civilë shqiptarë në Reçak, ngjarje kjo që tronditi botën, pasi...

Isa Mustafa kryeministër, Hashim Thaçi president

Një krizë politike 6-mujore në Kosovë mori zgjidhje në pak orë mbrëmjen e së mërkurës. Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa arritën marrëveshjen për krijimin...

MOST POPULAR

HOT NEWS