Saturday, July 11, 2020
Ballina Etiketimet Interviste

Etiketim: interviste

Paragjykimet ndaj shqiptarëve në Zvicër: “Çka, ti je shqiptare?”

Gazeta zvicerane «Tages Anzeiger» interviston dy studente dhe një student shqiptar për të dëshmuar sa të pasakta janë paragjykimet ndaj shqiptarëve. Burim Lusha, Vjosa Ismaili...

Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Mali i Zi nuk ka...

Kjo është intervista që Ismail bej Vlora i dha një gazetari italian në Romë më 1 prill 1913, katër muaj pas shpalljes së pavarësisë....

Pse e refuzoi Eliza Dushku intervistën per mediat shqiptare në Mal...

Aktorja e njohur Eliza Dushku, e lindur në Boston më 30 dhjetor 1980, me prejardhje nga një familje shqiptaro-daneze. Ajo u bë e njohur me...

MOST POPULAR

HOT NEWS