Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Hashim thaci

Etiketim: hashim thaci

Thaçi dekoron shkrimtarin Dritëro Agolli: Kosova, Republika përtej Drinit

Me rastin e 85 vjetorit të lindjes, shkrimtari i madh, Dritëro Agolli u dekorua nga presidenti i Kosovës Hashim Thaci, me madaljen “Urdhri i...

Thaçi do të hyjë në garë për president

Ministri i punëve të jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, do të hyjë në garë për president të Kosovës, njofton gazeta “Epoka e Re”. Sipas informatave...

Thaçi: Veprimet e opozitës sulm ndaj demokracisë dhe ligjit

Vetëm pak orë pasi ka dalë me një fitore nga godina e UNESKO-s, në Sheshin “Fontenoy” të Parisit, Hashim Thaçi ndihet ndoshta më i...

Në Vjenë u nënshkrua demarkacioni në mes Kosovës dhe Malit të...

Kosova ka përmbyllur sot procesin e demarkacionit me Malin e Zi, pasi që nënshkroi në Vjenë Marrëveshjen për Kufirin Shtetëror Marrëveshjen e kanë nënshkruar, zëvendëskryeministri...

Haradinaj: Thaçi po i fal Malit të Zi bjeshkët e Kosovës

Në seancën e sotshme të Kuvendin të Republikës së Kosovës kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ngritur shqetësimin për problemin e demarkacionit me Malin...

Isa Boletini do të varroset në Vlorë

Isa Boletini do të prehet në Vlorë. Ky lajm është përcjellë sot nga kryeministri Rama, teksa ka bërë me dije se ceremonia do të mbahet në datën 10 qershor,...

Mbrojtësi i njohur i cështjes shqiptare në SHBA, Joseph Dioguardi, akuzon...

Kryetari i Lidhjes Shqiptaro-Amerikane, ish –Kongresmeni Joseph Dioguardi, në dëshminë e tij para Komitetit të Kongresit për Punë të Jashtme, që është mbajtur dy...

Rama: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen. Reagon edhe Vuçiq

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në një intervistë të përbashkët me zv. kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi për Klan Kosova, tha se Shqiperia dhe...

Dekorimi dhe “Darka e fshehtë“

Dekorimi i Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për qytetar nderi të Ulqinit është padyshim një ngjarje e madhe për shqiptarët e Ulqinit. Por edhe...

Rama dhe Thaçi qytetarë nderi të Ulqinit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe zv.kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, në ceremoninë solemne të mbajtur sot në sallën e Qendrës për kulturë, u...

MOST POPULAR

HOT NEWS