Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet Hajrullah koliqi

Etiketim: hajrullah koliqi

Del numri i ri i revistës “Gjon Buzuku”

Në duart e lexuesve ndodhet  numri më i ri i revistës  "Gjon Buzuku", i 43-ti me radhë, që ka  kryeredaktor  Profesor Dr. Simë Dobrecin. Në...

H. Koliqi: Universiteti i Prishtinës, vend ku vrapohet pas interesit

Pedagogu Hajrullah Koliqi, ish-student dhe profesor i gjeneratës së parë të Universitetit të Prishtinës, flet me ndjeshmëri e saktësi, me kritikë e nostalgji për...

MOST POPULAR

HOT NEWS