Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Hajro Ulqinaku

Etiketim: Hajro Ulqinaku

Sonte përurimi i botimit “Libri për Tivarrin” nga Hajro Ulqinaku

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të bëjë sot përurimin e “Libri-t për Tivarrin”, të përgatitur nga Hajro Ulqinaku. Përurimi do të mbahet...

Art Club: Botohet “Libri për Tivarrin” në 70-vjetorin e Masakrës së...

Në 70-vjetorin e Masakrës së Tivarit, që njihet si masakra më e madhe e kryer ndaj shqiptarëve dhe varri më i madh masiv i...

Rebeka, e mbesa e Hajro Ulqinakut, fiton betejen me leukeminë

Rebeka, e mbesa e shkrimtarit të mrirënjohur nga Ulqini Hajro Ulqinaku, pas një beteje gati dy vjeçare arriti ta mundë plotësisht këtë sëmundje. Lajmin e...

Edita Nimanbegu, ulqinakja e parë që prezantohet me roman

Redaktor i romanit është shkrimtari ynë i njohur Hajro Ulqinaku, botuar nën siglen e Librarisë Arti nga Ulqini, kopertinën e punoi vetë autorja, ndërsa...

MOST POPULAR

HOT NEWS