Monday, July 13, 2020
Ballina Etiketimet Gjylie pelingu

Etiketim: gjylie pelingu

Artistet nga Ulqini japin koncert në Zagreb

Sopranoja e njohur Gjylie Pelingu dhe pianistja Fatime Katana-Buzuku, me datën 18 mars 2015 ora 20.00, do të japin koncert në muzeun Mimara në...

Gjylie Pelingu: Mysafire në TV Klan (video)

Sopranoja e njohur nga Ulqini Gjylie Pelingu, para pak ditëve ishte mysafire e Rudina Magjistarit në kanalin televiziv Klan. Në emision ajo foli për karrieren...

Gjylie Pelingu mbajti koncertin recital në Durrës

Gjylie Pelingu mbajti sonte në Durrës koncert recital, e shoqëruar nga Orkestra e Teatrit të Durrësit "Aleksandër Moisiu", me dirigjent prof. Petrika Afezolli, i...

Gjylie Pelingu koncert recital në Durrës

Gjylie Pelingu, sopranoja nga Ulqini, do të mbajë koncert recital më 12.11.2014 në Durrës, e shoqëruar nga Orkestra e Teatrit të Durrësit "Aleksandër Moisiu",...

Gjylie Pelingu dhe “Burimi” interpretuan në Teatrin Kombëtar të Malit të...

Gjylie Pelingu dhe grupi "Burimi" intepretuan më 29 shtator në Teatrin Kombëtar të Malit të Zi, në një koncert të përkrahur nga Fondi Për...

MOST POPULAR

HOT NEWS