Monday, July 13, 2020
Ballina Etiketimet Gjuetarët

Etiketim: gjuetarët

Mali i Brisë: Gjuetarët arrijnë të vrasin ujkun

Sot rreth orës 10.00 gjuetarët e grupit “Lovci Ulcinja” (Gjuetarët  Ulqinit), kanë arritur të vrasin një ujk. Gjuetia e ujkut më parë ishte e ndaluar,...

Gjuetarët e Ulqinit mund të ndihmojnë në mbrojtjen e Kripores

Shoqata e gjuetarëve të Ulqinit “Shljuka-Shepka” iu drejtua opinionit me një deklaratë ku shprehin indinjatën e tyre ndaj stigmatizimit të paarsyeshëm dhe tendencioz ndaj...

Zenka: CZIP-it i interesojnë vetëm paratë

Kryetari i UDSH-së Mehmet Zenka ka reaguar sot në gazetën "Vijesti" , lidhur me akuzat që CZIP ka bërë ndaj gjuetarëve të Ulqinit. Në tekstin...

Zenka: OJQ-të nuk lënë rehat gjuetarët dhe të dashuruarit!

Kryetari i UDSH-së Mehmet Zenka, i ka bërë thirrje qeverisë që të mbrojë nderin e gjuetarëve të Ulqinit nga kampanja e pacipë e disa...

MOST POPULAR

HOT NEWS