Monday, May 25, 2020
Ballina Etiketimet Genci nimanbegu

Etiketim: genci nimanbegu

KKSH: Urime për festën e Bajramit të Madh

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, Genci Nimanbegu, uron të gjithë besimtarëve mysliman gëzuar festën e Bajramit të Madh. Të nderuar...

Zëri i Amerikës: Komuna e Tuzit dhe arsimi shqip janë prioritetet...

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, që nga themelimi i tij, ka zhvilluar aktivitete të vazhdueshme në afirmimin dhe në realizimin e...

Nimanbegu: Nuk mund të jesh pakicë vetëm kur merren paret

Paradoksi i ligjit aktual i cili nuk parasheh kritere të qarta se kush mund të jetë pakicë kombëtare, ka qenë temë e diskutimit të...

Nimanbegu – Shala: Të intensifikohet bashkëpunimi kulturor

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, priti sot në një takim një delegacion të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve të Malit të Zi,...

Forca: Së shpejti nënshkrimi i aneksit me PDS

Kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu, ka deklaruar për Dnevne Novine se së shpejti do të bëhet nënshkrimi i aneksit të marrëveshjes...

Nimanbegu: Forca nuk e përkrah propozim-ligjin për eksproprijim

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, ka deklaruar se Forca e Re Demokratike nuk e përkrah propozim-ligjin për eksproprijimin e pasurisë. Gazeta »Vijesti« me datën 22...

Nimanbegu: Çfar fatit po krijon pushteti në Ulqin?

Kompromisat që do të çelin rrugën e devastimit urban, shoqëror dhe moral. Nga kontaktet dhe informatat që kam marr kohën e fundit, duket fare e...

Cili është qëndrimi i banorëve të Kalasë për liftin?

Ky projekt i cili rrezikon të shpërfytyrojë jo vetëm pamjen historike të Kalasë, por komplet imazhin turistik të Ulqinit, ka ngjallur debat të madh...

Rasti K1: Medenica i përgjigjet Genci Nimanbegut

Kryetarja e Gjykatës Supreme Vesna Medenica i kthey përgjigje deputetit Genci Nimanbegut në lidhje me kërkesën e tij dhe deputeteve tjerë nga Ulqini për...

Nimanbegu: Së shpejti plotësimi marrëveshjes me PDS

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu deklaroi për të përditshmen "Pobjeda" se partia e tij i ka fuqizuar koordinimin dhe bisedimet me PDS në lidhje...

MOST POPULAR

HOT NEWS