Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Genci nimanbegu

Etiketim: genci nimanbegu

KKSH: 17 vite nga intervenimi i NATO-s në Kosovë

Sot janë bërë shtatëmbëdhjetë vite nga fillimi i intervenimit të forcave të NATO-s ndaj forcave ushtarake të Jugosllavisë së atëhershme të udhëhequra nga famëkeqi...

Krivokapiqit nuk i takon të flasë për satelitë

Pas deklaratave te partive te pakicave ne Kuvendin e Malit te Zi se do te votojne për shkarkimin e tij,  Ranko Krivokapiq deklaroi se ata...

Nimanbegu: E papranueshme që plani nuk parasheh rrugë lidhëse me Shqipërinë

Drafti i planit për rregullimin e bregdetit të Malit të Zi, nuk parasheh që në në Komunën e Ulqinit dhe Tivarit të ketë rrugë...

Nimanbegu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese në dëm të Ulqinit

Deputeti i Forcës në Kuvendin e Malit të Zi Genci Nimanbegu, deklaroi për Radio Europa e Lirë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të...

Partitë e pakicave do të votojnë për qeverinë

Përfaqësuesit e partive të pakicave nuk do të ja mohojnë përkrahjen qeverisë, të paktën sipas deklaratave paraprake të tyre. Deputeti i Partisë Boshnjake Amer Kallac tha...

Nimanbegu: Ligji i ri rezultat i marrëveshjeve të PDS me subjektet...

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, deklaroi për televizionin Teuta se ligji i ri për statusin e Tuzit erdhi si rezultat i marrëveshjeve të subjekteve...

Tuzi përsëri pa Komunë. Deputetët e partive shqiptare votuan kundër

Në seancën e djeshme të Kuvendit të Malit të Zi u miratuan ndryshimet e ligjit për organizimin territorial, me të cilat Tuzi dhe Golubovci marrin statusin...

Ambasadorja Uyehara viziton Kriporen e Ulqinit

Ambasadorja e SHBA-së Margaret Ann Uyehara ishte sot për vizitë në Ulqin, ku fillimisht vizitoi Kriporen e Ulqinit. Gjatë takimit prezent ishin edhe deputetët Genci...

Gjukanoviq i përgjigjet Nimanbegut: Secili objekt që cënon harmoninë etnike duhet...

Sot në orën e kryeministrit në Kuvendin e Mali të Zi, deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, e pyeti Gjukanoviqin në lidhje me veprimet e...

Nimanbegu pyet Gjukanoviqin: Çka planifikoni në lidhje me kishat serbe rreth...

Të merkurën në Kuvendin e Malit të Zi, kryeministri Millo Gjukanoviq, do tu përgjigjet pyetjeve të deputetëve të kuvendit. Deputeti i Forcës në Kuvendin e...

MOST POPULAR

HOT NEWS