Monday, July 13, 2020
Ballina Etiketimet Fronti demokratik

Etiketim: fronti demokratik

Fronti Demokratik: Protestë e re në fund të nëntorit?

Mitingu i madh protestues në organizimin e Frontit Demokratik do të mbahet nga  fundi i nëntorit në Podgoricë,thonë disa burime në këtë aleancë politike. Qëllimi...

Sonte protestë në Podgoricë. Pjesmarrës edhe nga Ulqini

Sonte në Podgoricë është paralajmëruar protesta e rradhës e një pjese të opozitës e udhëhequr nga Fronti Demokratik. Siç njoftojnë mediat malazeze, protestuesit janë nisur...

Nimanbegu: Nuk është problem qeveria e përkohshme por politika e disa...

Deputeti i Forcës, Genci Nimanbegu, në një diskutim me deputetët e Frontit Demokratik në Kuvendin e Malit të Zi, tha se partitë shqiptare nuk e...

Lekiq thërret në takim koalicionin qeverisës dhe partitë e pakicave

Lideri i Frontit Demokratik Miodrag Lekiq, u beri thirrje sot perfaqësuesve të koalicionit qeverisës (PDS/PSD/PL) dhe partive të pakicave (Partia Boshnjake, HGI, Klubi i...

Abazoviq konfirmon bisedimet me Lekiqin

Një nga lideret e Lëvizjes Qytetare, Dritan Abazoviq, në një deklaratë për televizionin Vijesti tha se kishte biseduar me liderin e Frontit Demokratik, Miodrag...

Abazoviqi kërkon ndihmën e Frontit Demoratik për formimin e klubit

Bojaniq dhe Abazoviqi kërkojnë ndihmën e Frontit Demoratik për formimin e klubit Ish deputetët e Malit të Zi Pozitiv Mlladen Bojaniq dhe Dritan Abazoviq i...

Fronti Demokratik dënon shqipëtarët për incidentin në Beograd

Kryetari i Lëvizjes për Ndryshim dhe anëtar i Kryesisë së Frontit Demokratik Medojeviq ka shkruar në llogarinë e tij Twitter se asnjë politikan shqiptar...

MOST POPULAR

HOT NEWS