Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Forca

Etiketim: forca

Intelektualët e rinj hartojnë Programin Qeverisës për Komunën e Ulqinit

Riorganizimi dhe rivitalizimi i Partisë më të madhe të shqiptarëve në Malin e Zi, Forca e Re Demokratike, ka qënë nisma më e fundit...

Kumtesë: Nënshkrimi i Koalicionit FORCA – UDSH

Në redaksinë tonë fituam kumtesën e Forcës së Re Demokratike e cila sot ka nënshkruar marrëveshjen me UDSH-në. Dy subjekte të cilët synojnë të...

Sabri Salaj: Koncepti i dorëheqjes është koncept edukativ dhe moral

Në mbledhjen e mbajtur për diskutim rreth rebalansit të buxhetit për vitin 2015 , këshilltari i Forcës Sabri Salaj në diskutimin e tij rreth...

Marrëveshja Forca – PDS: Komuna e Tuzit, Bjeshkët e Nemuna...

Një interesim të vecantë në këtë marrëveshje të nënshkruar ngjall statusi i shumpërfolur i Malësisë. Forca dhe PDS, sipas marrëveshjes, kanë rënë dakord që...

Marrëveshja Forca – PDS: Marina, tenderi për Plazh të Madh, Valdanosi…

Në marrëveshjen e nënshkruar sot në mes Forcës dhe PDS-së, janë dakorduar çështje vitale për ekonominë dhe zhvillimin turistik të Ulqinit. Ndër to, vlen të...

Nimanbegu: Së shpejti plotësimi marrëveshjes me PDS

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu deklaroi për të përditshmen "Pobjeda" se partia e tij i ka fuqizuar koordinimin dhe bisedimet me PDS në lidhje...

Forca: Kërkojmë komunën e Tuzit dhe më shumë përfaqsim të shqiptarëve

Në Forcë nuk janë të kënaqur me realizimin e marrëveshjes së koalicionit në nivel qeveritar. Sipas kryetarit Nazif Cungu, pritet së shpejti takim me...

Forca uron Krishtlindjet

Në një komunikatë dërguar mediave, Forca e Re Demokratike ka uruar besimtarët e fesë katolike në prag të festës më të madhe, Krishtlindjeve. “Të gjithë...

Iniciativa Qytetare i bashkohet Forcës!

Iniciativa Qytetare do t'i bashkohet Forcës së Re Demokratike, duke e konfirmuar edhe njëherë Forcën si subjektin më të madh shqiptar në Mal të Zi....

Nimanbegu dhe Gjeloshaj padi penale kundër Informerit!

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu dhe deputeti i Alternativës Shqiptare Nik Gjeloshaj kanë mbajtur sot në Kuvend të Malit të Zi konferencën për media,...

MOST POPULAR

HOT NEWS