Tuesday, July 7, 2020
Ballina Etiketimet Festim ne New York

Etiketim: festim ne New York

Anamalasit rreth “Valles së Bashkimit” me Flamurin kuq e zi

Miliona e miliona shqiptarë rreth rruzullit tokësor e festojnë Ditën e Flamurit Kombëtar si ditën më të shenjtë të vitit. Edhe shoqata e mirënjohur “Ana...

New York: Parada Shqiptare 2015 (foto)

Të shtunën, më 20 qershor në mesdrekë, u zhvillua në New York, një paradë e njohur si Parada Ndërkombëtare e Emigrantëve – e cila...

Nxënësit e shkollave shqipe në New York festuan Ditën e Mësuesit

Shkolla Shqipe “Alba Life” me qendrat e saj në Staten Island, Brooklyn dhe Manhattan feston për çdo vit festën kombëtare të Mësuesit në Amerikë Dita...

MOST POPULAR

HOT NEWS