Sunday, April 11, 2021
Ballina Etiketimet EU

Etiketim: EU

Nënkryetari Mavriq realizoi sot takim lidhur me dixhitalizimin e Muzeut të...

Nënkryetari i Komunës së Ulqinit Ardijan Mavriq, priti sot në takim Ndihmës- Ministrin për qeverisje elektronike Ivan Lazareviq nga Ministria e informacinit me telekomunikacion,...

Shefi i parlamentit hungarez: Ndoshta e lëshojmë BE-në

Në qoftë se Bashkimi Evropian do që të diktojë mbi Hungarinë, atëherë shteti hungarez duhet të konsiderojë daljen nga Bashkimi Evropian, tha Deputeti në...

9000 euro për Muzeun e Ulqinit

Të premten e kaluar, në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, u mbajt takimi ndërmjet palëve përfaqësusese të projektit ndërkufitar Shqipëri – Mal i Zi,...

5.4 miliardë për rindërtimin e Gazës

Fuqitë ndërkombëtare i tejkalojnë pritjet e Abbas-it me donacione të frytshme nga Katari, BE-ja, Turqia dhe Emiratet. Në konferencën e donatorëve të mbajtur në Kairo...

Trafikimi i qenieve njerëzore ende problem në Ballkan

Fëmijët e kontrabanduar, përfshirë ata që përfundojnë në kanalet e prostitucionit në vendet e BE, janë ende një problem për Europën juglindore, sipas Komisionit...

Mali i Zi do të përfitojë mbi 270 milionë euro ndihmë...

Një shërbim civil më i mirë dhe i pavarur, një sistem i përforcuar për luftën ndaj krimit të organizuar, një ambient më i mirë...

MOST POPULAR

HOT NEWS