Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Emigrimi

Etiketim: emigrimi

Emigrimi masiv vazhdon. Shifrat jozyrtare flasin për mbi 6000 të ikur

Emigrimi masiv nga pjesët veriore të Malit të Zi vazhdon. Përfaqsuesit e organizatës joqeveritare “Euromost” kanë evidentuar 10 autobusa që janë larguar me njerëz...

Emigrimi: Prej fillimit të vitit nga Mali i Zi kanë ikur...

Qeveria e Malit të Zi nuk ka kurrfarë statistike zyrtare për numrin e njerëzve që përditë largohen nga vendi dhe mbështetet kryesisht në të...

Vazhdon migrimi masiv nga Gucia

Gjendja gjithnjë e më e vështirë ekonomike në veri, ka shkaktuar një valë të re të migrimit, ku vetëm nga Gucia muajt e fundit...

Ali Salaj: Emigrimi nga zona e Krajës (video)

Në Mal të Zi, gati në të gjitha rajonet ku jetojnë shqiptarët, emigrimi ka sjellë një rënie të numrit të tyre. Kjo dukuri është...

MOST POPULAR

HOT NEWS