Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Dritan abazoviq

Etiketim: dritan abazoviq

Anton Lulgjuraj radhitet me partitë Malazeze.

Tani zyrtarisht, Anton Lulgjuraj, dhe Besnik Gjonaj themelues së partisë shqiptare FDI, kalojnë në parti malazeze, Ujedinjena Reformska Akcija - URA. Ky bash punim është...

Abazoviq: Falëminderit Herceg Novit për kontributin në çlirimin e Malit të...

Zgjedhjet në Herceg Novi kanë treguar që tendenca e ngritjes së opozitës është në rritje. “Demokratët” tregojnë suksesin e radhës duke marrë 9 këshilltar...

Tuzi përsëri pa Komunë. Deputetët e partive shqiptare votuan kundër

Në seancën e djeshme të Kuvendit të Malit të Zi u miratuan ndryshimet e ligjit për organizimin territorial, me të cilat Tuzi dhe Golubovci marrin statusin...

Ambasadorja Uyehara viziton Kriporen e Ulqinit

Ambasadorja e SHBA-së Margaret Ann Uyehara ishte sot për vizitë në Ulqin, ku fillimisht vizitoi Kriporen e Ulqinit. Gjatë takimit prezent ishin edhe deputetët Genci...

Debat i ashpër Zenka-Abazoviq: Aludime për bashkëpunim me UDB-në dhe rrënimet...

Në seancën e djeshme të Kuvendit Komunal, debati më i nxehtë u zhvillua ndërmjet kryetarit të UDSH-së Mehmet Zenka, dhe këshilltarit të pavarur Dritan...

Abazoviq për vizitë në SHBA: Takim edhe me komunitetin boshnjak

Nënkryetari i lëvizjes qytetare “URA” Dritan Abazoviq, ka udhëtuar për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raportojnë mediat malazeze. Qëllimi i vizitës do të...

URA: Formohet Këshilli Komunal

Në Pallatin Venecija mbrëmë u formua Këshilli komunal i lëvizjes qytetare URA. Për kryetar të këtij këshilli u zgjodh menaxheri i komunës Omer Bajraktari. Përvec Bajraktarit, antarë...

Dekorimi dhe “Darka e fshehtë“

Dekorimi i Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për qytetar nderi të Ulqinit është padyshim një ngjarje e madhe për shqiptarët e Ulqinit. Por edhe...

Abazoviq kërkon zgjedhje të parakohëshme

Deputeti i pavarur në Kuvendin e Malit të Zi Dritan Abazoviq, është i mendimit se zgjedhjet parlamentare duhet rë mbahen sa më shpejt, pasi...

Knezheviq: Dritan Abazoviq është fajtor për shkatrrimin e opozitës!

Në emisionin Replika te televizionit publik RTCG1, deputeti i Frontit Milan Knezheviq shpertheu me disa teza se si u shkaterrua opozita duke akuzuar deputetin...

MOST POPULAR

HOT NEWS