Tuesday, August 11, 2020
Ballina Etiketimet çmimet Oscar

Etiketim: çmimet Oscar

Filmi kosovar “Shok” nominohet për Oscar

Filmi kosovar "Shok", me regji dhe skenar të Jamie Donoughue, është nominuar për çmimin prestigjioz Oscar, në katergorinë e filmit më të mirë të...

Ndahen çmimet Oscar. Triumfon “Birdman”

Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar është filmi "Birdman" ai që triumfon duke marrë plot 4 statuja të arta: filmi më i mirë,...

MOST POPULAR

HOT NEWS