Sunday, August 9, 2020
Ballina Etiketimet çështja shqiptare

Etiketim: çështja shqiptare

Medojeviq: Ulqini e Tuzi do të jenë pjesë të Malit të...

Lideri i Lëvizjes për Ndryshime në Mal të Zi, Nebojsha Medojeviq, ka polemizuar me liderin e Listës për Shqipërinë Natyrore, Koço Danaj. Ai ka thënë...

Nesër protestë kundër diskriminimit para Komunës së Ulqinit

Nesër në ora 11:00 do të mbahet një protestë kundër diskriminimit të shqiptarëve në Mal të Zi, e fokusuar tek arsimi. Gjatë protestës pritet që...

Këshillat Kombëtare në Mal të Zi të pakënaqur

Këshillat Kombëtare në Mal të Zi kanë dalë sot me një deklaratë të përbashkët lidhur me propozimet për ndryshimet në Ligjin për të Drejtat e...

Opozita malazeze kërkon dënimin e tifozëve shqiptarë në Ulqin, Plavë e...

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Branko Radulovic do të inicojë mbledhjen e Kolegjiumit dhe do të kërkojë nga organet ligjvënëse të shqyrtojnë...

Malësia e vitit 1908/1909 – përbërja etnike

Par pak kohësh është bërë publik dokumenti i vitit 1908/1909, i cili tregon se Tuzi me rrethina ishte i banuar 100% nga shqiptarët, ndërsa Gucia...

MOST POPULAR

HOT NEWS