Thursday, August 13, 2020
Ballina Etiketimet Budva

Etiketim: budva

I pastrehuri nga Kosova gjendet i vdekur në Budva

Në stadiumin e klubit të futbollit “Mogren” në Budva, dje është gjetur i vdekur një person me inicialet A.B  45 vjeç. Sipas të dhënave paraprake...

Banori i Budvës donte me armë ti mësonte gjuhën malazeze shkodranit

Banori i Budvës Gojko B. (50 vjec), është arrestuar nga policia pasi po tentonte me armë zjarri të bënte turistin nga Shkodra të fliste...

Budva: Turisti nga Shqipëria largohet pas aksidentit automobilistik

Turisti nga Shqipëria, identiteti i të cilit nuk është i njohur, ka goditur me automjetin e tij tip Porche Cayenne një grup këmbësorësh në...

Presidentët e rajonit mblidhen në Budva

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, projektet infrastrukturore dhe siguria energjetike janë pjesë nga temat kyçe të takimit të sivjetshëm të liderëve të "Procesit Brdo-Brion", në...

Maturanti nga Malësia e Madhe mbytet në Budva

Një 18-vjeçar nga Shkreli u gjet i vdekur në ujë territorin e komunës së Budvës. Sipas informacioneve i riu me iniciale D.K kishte shkuar në...

Nxënësit nga Shqipëria ngrisin flamurin shqiptar në Budva

Një grup nxënësish nga Shqipëria që vizituan Budvën, u gjetën përballë problemeve me vendasit pasi njëri prej tyre po mbane mbi supe flamurin shqiptar,...

Notat e nxënësve online në Mal të Zi!

Në festivalin e të arriturave në fushën e informatikës Infofest 2014, i cili është mbajtur në Budva, Ministria e Arsimit ka prezantuar ueb faqen e...

MOST POPULAR

HOT NEWS