Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet Berlin

Etiketim: berlin

25 vjetori i rënies së Murit të Berlinit përkujtohet në mënyrë...

Për të shënuar 25 vite nga rënia e murit të Berlinit, me anë të një projekti arti, do të rikrijohet përsëri muri historik i...

Shkollë me emrin e shqiptarit që shpëtoi hebrenjtë gjatë holokaustit

Studentë, pedagogë dhe prindër të një shkolle fillore në Berlin kanë vendosur të quajnë shkollën e tyre me emrin e Myslimanit shqiptar Refik Veseli,...

MOST POPULAR

HOT NEWS