Friday, July 10, 2020
Ballina Etiketimet Ballkani perendimor

Etiketim: ballkani perendimor

Banka Botërore ngre alarmin: Ballkani po humb rininë

Raporti i BB-së mbi ekonomitë e gjashtë vendeve të Ballkanit, botuar të hënën, paralajmëron se rajoni është duke humbur një pjesë jetike të popullsisë...

BE premton 1 miliard euro për infrastrukturën në Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Evropian është i gatshëm të investojë deri në 1 miliard euro për projektet e përbashkëta të infrastrukturës rrugore dhe hekurudhore në Ballkanin Perëndimor. Këtë...

Merkel: Nuk do ta pyesim Rusinë për Ballkanin Përendimor

Gjermania është e alarmuar për shkak të politikës agresive dhe antipërendimore në Ballkanin përendimor, shkruan gazeta gjermane Spiegel “Nuk bëhet fjalë vetëm për Ukrainën, bëhet...

Progres Raporti i BE-së: Progresi i Ballkanit Perëndimor, i ulët

Progres raporti i ardhshëm i BE-së pritet të jetë kritik për arritjet e Ballkanit Perëndimor. Sipas BalkanInsight, secili prej vendeve ka shumë për të...

Zhvillohet në Nju Jork takimi i Ministrave të Jashtëm të Ballkanit...

Në Nju Jork u zhvillua takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të gjashtë vendeve të rajonit: Shqipërisë, Bosnje-Hercegovinës, Maqedonisë, Serbisë, Kosovës dhe Malit të...

MOST POPULAR

HOT NEWS