Tuesday, August 11, 2020
Ballina Etiketimet Asociacioni i komunave serbe

Etiketim: asociacioni i komunave serbe

Kosovë: Gjykata Kushtetuese pezullon themelimin e Asosacionit to komunave serbe

gjykataGjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur ta pranojë kërkesën e Presidentes Jahjaga për interpretim të marrëveshjes së arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë...

Lugina e Preshevës paralajmëron autonominë nëse themelohet Asociacioni i Komunave Serbe

Përfaqësuesi politik i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu, ka paralajmëruar se Lugina do të shpallë autonominë në rast se në Kosovë themelohet...

MOST POPULAR

HOT NEWS