Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Art Club

Etiketim: Art Club

“Art Club” boton librin “Ngjarje dhe ndodhi në Anë të Malit”...

Mësuesi në pension Shevqet Dragaj ka botuar këto ditë librin “Ngjarje dhe ndodhi në Anë të Malit”. Libri është botuar nga Shoqata e Artistëve...

Art Club: Ismet Kallaba zgjidhet kryetar i ri

Art ClubShoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” nga Ulqini mbajti të hënën Kuvendin zgjedhor, në të cilin zgjodhi z. Ismet Kallaba, kryetar të...

Art Club: Ekspozitë fotografike e autorit Jetlir Kovaçi

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të organizojë ekspozitën fotografike të autorit Jetlir Kovaçi. Hapja e ekspozitës do të bëhet në Galerinë e...

Prof. Dr. Hajrullah Koliqi, laureat i Çmimit Tradicional të “Art Club”-it

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” shënoi sot 25-vjetorin e themelimit të saj, me ç’rast ka ndarë Çmimin Tradicional për arritje të jashtëzakonshme...

Art Club: Të hënën ndarja e Çmimit Tradicional me rastin e...

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të bëjë ndarjen e Çmimit Tradicional me rastin e shënimit të 25-vjetorit të saj. Ceremonia do të...

Tryezë e rrumbullakët: “Shqiptarët dhe pluralizmi në Mal të Zi 1990-2015”

NP Qendra për Kulturë në bashkëpunim me OJQ Art Club nga Ulqini, organizojnë tryezë të rrumbullakët me temën  “Shqiptarët dhe pluralizmi në Mal të Zi...

Art Club: Botohet “Libri për Tivarrin” në 70-vjetorin e Masakrës së...

Në 70-vjetorin e Masakrës së Tivarit, që njihet si masakra më e madhe e kryer ndaj shqiptarëve dhe varri më i madh masiv i...

“Art Club” boton librin “Gëzohuni fëmijë” të autores Lumnije Rexha –...

Në kuadër të edicionit botues të Shoqatës së Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club”, ditë më parë doli nga shtypi libri “Gëzohuni fëmijë” i autores...

Art Club: Manifestimi “Kalimera poetike 2015”. Ja edhe programi

Edicioni i 23-të i manifestimit “Kalimera Poetike” më 29-31 korrik 2015   Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të organizojë më 29-31 korrik 2015...

Art Club: Përurimi i librit të shkrimtarit Gjokë Dabaj

Libri “E Kaluara e Vërtetë e Arqipeshkvisë së Tivarit” e shkrimtarit Gjokë Dabaj, do të ketë perurimin e vet nën organizimin e Shoqatës së...

MOST POPULAR

HOT NEWS