Sunday, December 4, 2022
Ballina Etiketimet Aktuale

Etiketim: Aktuale

TRIUMFI I RADHËS PËR OTRANT-OLYMPIC

  Në ndeshjen e sotme  Otrant-Olympic  u përball me ekipin Berane, ku fitoi bindshëm me rezultatin 2:0. Të dy golat u shenuan gjatë pjesës së dytë....

Tragjedi në Krajë: Vritet një grua

Para disa orësh, në Krajë ka ndodhur një vrasje ku si pasojë ka mbetur e vdekur një grua. Mësohet se viktima është Valdete Likoviq,...

Komuna: Fonde për klube të dyshimta dhe heshtje mediatike

Dje në një portal privat të Ulqinit, doli një demant i Komunës së Ulqinit ku portali lajm.me akuzohet për keqinformim. Për ata që nuk...

Problemet e ujit: Përfundon projekti me vlerë 5 milion euro

Projekti i Bankës Europiane për zhvillim, i cili parasheh investimin e 5 milion eurove në kanalizimin e Komunës e Ulqinit, tashmë ka përfunduar dhe reviduar....

Sot protestë e opozitës në Tiranë

Partia Demokratike e Shqipërisë do të kërkojë sot dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, përmes protestës. Kjo protestë do të fillojë në orën 11:00 në sheshin...

Ulqini pro apo kundër naftës?

Samiti i Adriatikut për naftën dhe gazin që po mbahet në Budva, ka ngjallur mjaft debate në opinionin vendas por edhe të rajonit. Organizata...

Vandalët përsëri na aksion! Pas hartës turistike radha e automjeteve

Vandalizmi që ditët e fundit po shfaqet afër mureve të kalasë së Ulqinit, duket se nuk ka të sosur. Pas hartës turistike nga ku ishte...

Një fotografi historike

Respekt për të gjithë mësuesit, që kanë kontribuar me përkushtim të jashtëzakonshëm në arsimimin dhe edukimin e brezave. Në fotografi ndodhet mësuesja Angjelina Pistulli, me nxëneset...

Sanohet Qëndra për kulturë

Drejtori i Qendrës për kulturë dr. Nail Draga, në intervistë për TV Teuta deklaroi se sanimi i kulmit të këtij institucioni është në vazhdim...

Nimanbegu: Përfaqsimi i ulët i pakicave, pengesë për hyrjen në NATO

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, në konferencën e mbajtur sot në lidhje me integrimin në NATO ("Mali i Zi drejt integrimit në NATO"), potencoi...

MOST POPULAR

HOT NEWS