Monday, July 13, 2020
Ballina Etiketimet Ada

Etiketim: ada

Adë: U mbajt hapja solemne e Green Culture Fest

Mbrëmë në restoranin “Barbana” në Adë u mbajt hapja solemne e edicionit të 3-të të Green Culture Fest. Pas dy viteve në Porto Montenegro, edicioni...

Green Culture Fest: Sonte hapja solemne në Adë

Ashtu edhe sic kemi njoftuar më parë, Green Culture Fest prej nesër e deri të shtunën do të zhvillohet në qytetin tonë. Hapja solemne e...

Aksident me motocikletë. Një i vdekur dhe një i lënduar rëndë

foto: Vijesti   Milosh Todoroviq (48) nga Tivari ka humbur jetën pas një aksidenti me motocikletë, i cili ndodhi mbrëmë vonë në afërsi të Adës, njofton...

Ada: 68 shtëpiza gati për shëmbje

Ndërmarrja e të Mirave Detare ka njoftuar se 68 shtëpizat në Adë, pronarët e të cilave nuk kanë kryer obligimet e tyre për vitin...

Ada: Vjelja e taksave jo sipas planit. Mjetet e vjelura nuk...

Të Mirat Detare po hasin në vështirësi të konsiderueshme në vjeljen e taksave për shfrytëzimin e tokës shtetërore nga pronarët e shtëpizave në Adë...

Ada: Paratë që paguajnë pronarët e shtëpizave nuk dihet ku shkojnë

Deputeti dhe kryetari i Malit të Zi Pozitiv Darko Pajoviq, do të inicojë ndëgjimin e ministrit të turizmit dhe zhvillimit të qëndrueshëm Branimir Gvozdenoviq,...

Qeveria nuk heq dorë nga shitja e Valdanosit

  Këshilli për Privatizim dhe Projektet kapitale i Malit të Zi, ka aprovuar Projekt Planin e Privatizimit për vitin 2015 dhe e përcolli atë në...

MOST POPULAR

HOT NEWS