Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet 28 nentori

Etiketim: 28 nentori

Anamalasit rreth “Valles së Bashkimit” me Flamurin kuq e zi

Miliona e miliona shqiptarë rreth rruzullit tokësor e festojnë Ditën e Flamurit Kombëtar si ditën më të shenjtë të vitit. Edhe shoqata e mirënjohur “Ana...

KKSH: Mesazh urimi me rastin e 28 Nëntorit-Ditës së Flamurit

28 Nëntori – Dita e Flamurit, është festa që bashkon shqiptarët anë e mbanë botës, është festa që shqiptarët i bën një. Andaj është...

Nimanbegu: Festat kombëtare, e drejtë kushtetuese

Dilema rreth Shqipërisë së Madhe është e rrejshme, sepse nuk e përkrah asnjë adresë relevante, por që kremtimi i ditës së Flamurit është festë...

Maratona e Pavarësisë bashkon Ulqinin dhe Shkodrën

Sot në Ulqin për të tretin vitë rradhazi nën udhëheqjen e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve , më përkrahjen e Komunës së Ulqinit dhe Bashkësisë...

New York-u stoliset me flamuj kuq e zi me rastin e...

Më shumë se 800 flamuj janë vendosur qysh dje në disa nga rrugët kryesore në Staten Island, Brooklyn dhe Bronx BRONX – STATEN ISLAND, NY...

KKSH me aktivitete të shumta për festën e 28 Nëntorit!

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve do të organizojë disa aktivitete për festën e 28 nëntorit, në Ulqin, Tuz dhe Plavë, më datat 25, 27 dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS