Sukubinë: Ndalohen dy shtetas shqiptar për kontrabandë droge

0

Foto: Vijesti

Policia kufitare në kalimin Sukubinë-Muriqan, ka bërë ndalimin e shtetasve shqiptar B.Q (41) dhe H.J (53), si të dyshuar për kontrabandë të 18 paktimeve me kanabis sativa, raporton portali Vijesti
Të ndaluarit ishin drejtues të autobusit i cili po udhëtonte prej Vlorës për në Torino.
Ndalimi është bërë dje, me 11 shtator, dhe të dyshuarit i janë dorëzuar organeve kompetente për procedim të mëtejshëm.