Sonte përurimi i botimit “Libri për Tivarrin” nga Hajro Ulqinaku

1

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të bëjë sot përurimin e “Libri-t për Tivarrin”, të përgatitur nga Hajro Ulqinaku.

Përurimi do të mbahet në Galerinë e Arteve të Qendrës së Kulturës në Ulqin,  në orën 18.00.

 

1 Koment

  1. sparit e pershendes autorin per perurimin e librit te tij, por lind pytja; perse esht shkruar `tivarri` kurse zakonisht thiret “tivar“, dmth shtes me dy rr ? nqs esht autori joshqiptare perseri thojm qe jane mesuar ti nderrojne emrat e qyteteve ton, por me vjen cudi nga autori i jon bashke-atdhetar shqipfoles! perse kjo me dy “rr“ me dashje apo pa dashje autor i nderuar ?

Comments are closed.