Rrezart Cungu në finalen e turneut 40th Medias-sen-Sibiu në Rumani

0

Edhe një fitore e madhe e tenistit nga Ulqini kesaj radhe  kundër Yshai Oliel nga Izraeli. Pas kualifikimit sëdjeshëm në gjysmëfinale të ITF turneut në Rumani, Rrezarti pas një loje të shkelqyer arrin të tregoi formën e mirë të tij. Kjo është hera e dytë që këta dy lojtarë takohen.  Herën e parë para dy viteve, në turneun i cili u mbajtë në Ulqin ngadhnjej lojtari nga Izraeli kurse kësaj radhe fitorja i takoi Rrezartit me rezultat 6/3, 6/4.

Kalimi në finale për tenistin e klubit  Bellevue është një paralajmerim  mirë dhe një ngritje e madhe në rang listën e ITF- së.

Finalja e turneut do të mbahet nesër me 01.05.2016 me fillim në ora 10:00.

 

Klubi i tenisit Bellevue –