Rrezart Cungu fitues i turneut Hammamet Open

0

Tenisti nga Ulqini Rrezart Cungu së bashku me lojtarin  Lubomir Çelebiq po nga Mali i Zi, janë fituesit e turneut Hammamet Open për çifte i cili yhvillohet  në Tunis.

Në finalen e madhe e cila u luajt sot në orën 14.00,  Cungu dhe Çelebiq pas 1 orë e 6 minuta lojë fituan ndaj dyshes Roca Batalla dhe Mark Vervoort, me rezultatin 2- 0 . (6-4 6-3)