Rama shkarkon zv/ministren se nuk paguante energjinë?!

0

Kryeministri i Shqipërise Edi Rama, ka shkarkuar zv/ministren e Mjedisit Diana Bejko, pasi u mesua se ajo kishte borxh energjine në shtëpine e saj të pushimit në Velipojë.

Në një koment në faqen sociale Twitter, kryeministri Rama tha se nuk do të ketë lëshime qoftë edhe për një lek ndaj atyre qe kanë borxh energjinë.

Ndërkohë ne mediat e Shqiperisë vazhdojnë debatet dhe spekullimet nëse kjo ishte arsyeja e vërtetë e shkarkimit të saj.